Znovunarození PLEXIS a jedna velká tragédie

Na Štědrý den – 24. prosince zaskočila všechny příznivce punkové kapely Plexis a Apple Juice zpráva o tragické dopravní nehodě. Po druhé hodině ranní havarovala na D1 (91. kilometr) kapelní dodávka i s posádkou.

Kapela se vracela ze svého koncertu v Třebíči a mířila zpět do Prahy. Příčinou nehody byla srážka s divočákem, nicméně průběh události se nadále vyšetřuje. Již teď je ale jasné, že alkohol svou roli nesehrál, řidič Eda prokazatelně pod jeho vlivem nebyl. To potvrdila i policejní mluvčí Čírtková.

„Jel jsem z koncertu svým autem. Jeli jsme za sebou, ale na benzínce jsme se rozdělili. Těsně před Prahou mi ale náš řidič volal, že měli velkou bouračku a rozvážejí je sanitky.“ Uvedl Martin Švec, bubeník kapely Plexis, který v dodávce naštěstí neseděl. Na místo něj jela s kapelou dlouholetá kamarádka Olga, která nebyla připoutána a tragickou nehodu nepřežila. Svým zraněním podlehla, přestože byla bezprostředně po nehodě převezena vrtulníkem do Brněnské nemocnice.

Členové kapely byli rozvezeni dle zranění do různých nemocnic. V Jihlavské nemocnici leží zpěvák kapely Plexis Petr Hošek. Je čerstvě po operaci s několika desítkami stehů na hlavě, zlomenými žebry a mnoha dalšími středně těžkými zraněními, jeho stav je stabilizovaný. V Pražské Střešovické nemocnici leží kytarista obou kapel Dušan Lébl. Ten je po operaci páteře, ale i on už je z nejhoršího venku. Ostatní posádka je na ošetření v Pelhřimově. „Rukama a nohama hýbou, ale zbití jsou dost. Už se prý těší do hospody až je pustí z nemocnice.“ Uvedl Michal Pixa, kytarista punkové kapely Visací Zámek a jejich blízký přítel, který Petra Hoška v Jihlavské nemocnici navštívil.

Členové kapely Plexis a Apple Juice budou fyzicky brzy v pořádku, ale pachuť letošní Štedrovečerní noci, spojená s tragickou smrtí mladé dívky v jejich jizvách zůstane nejspíš na pořád.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.