Xindl X má další animovaný videoklip, tentokrát k singlu Mýval

Xindlovi X se poslední roky daří, což dokládá i letošní nominace Akademie populární hudby na Cenu Anděl v kategorii zpěvák za album Kvadratura záchranného kruhu. Z něj pochází také aktuální singl i klip Mýval, kde Xindl X s vtipem sobě vlastním vypráví o tom, jakou holku v kterém městě míval a co z toho všechno bylo.

Klip je, jak už je u Xindla zvykem, animovaný, tentokrát však v komiksovém stylu. Stejně jako předchozí videoklipy (Popelka, V blbým věku, Barbína a Cudzinka v tvojej zemi) jej vytvořil výtvarník Ondřej Pfeiffer.

Proč je zrovna MÝVAL třetím singlem z alba Kvadratura záchranného kruhu vysvětluje Xindl X následovně: „K Mývalovi mám hodně srdeční vztah. Tenhle text jsem na koncertě hrál už před osmi lety na melodii americké lidové písně se stejným tématem. Během let se pak nashromáždilo hodně slok o hodně městech a pak mne jednoho dne napadla i úplně nová melodie. Je to písnička, co mě na koncertech udržuje ve střehu, protože se pokaždé snažím město, kde zrovna hrajeme, do ní zakomponovat. A občas se stává, že si to zapomenu připravit dopředu a rým začínám vymýšlet až během toho, co už Mývala hrajeme. Takže bylo jasné, že z písně musí být singl, aby nám v repertoáru vydržela co nejdéle a já byl tím pádem neustále ve střehu.“

https://www.youtube.com/watch?v=_TkvthH2oc8&feature=youtu.be

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.