WOODSTOCK EXPERIENCE (IT) – Janis Joplin & Jimi Hendrix Tribute CZ Tour 2021

Woodstock Experience je projekt dvou z nejlepších evropských tribute bandů Janis Joplin a Jimi Hendrixe, složených ze špičkových italských muzikantů, hlásících se k odkazu těchto nesmrtelných postav hudební historie. Zvláště v případě neuvěřitelné zpěvačky a rodačky z Říma, jménem Gianna Chillá, hovoří hudební kritici, ne jako o tribute bandu, ale jako o reinkarnaci této hvězdy (Janis Is Alive). Neméně skvělý je i projekt , vzdávající poctu legendárnímu kytaristovi, doplněný i o audiovizuální projekci. Jedinečná příležitost vrátit se do atmosféry Woodstocku v rámci tohoto dvojkoncertu.

 

JANIS IS ALIVE – Gianna Chillá

Hudební kariéra italské zpěvačky Gianna Chilla se pravděpodobně odstartovala již v jejich 3 letech, malováním černobílých klapek na papírové ručníky.

Již o rok později se její rodina rozhodla pro zakoupení prvního elektrického piana, kterému se malá Gianna pilně věnovala až do svých devíti let, kdy začíná věnovat pozornost klasickému klavíru a opernímu zpěvu. V té době také objevuje Chopina a Janis Joplin a obě tyto osobnosti určují směr jejího dalšího hudebního vývoje.

Pod pseudonymem Dea Rage vydává v devadesátých letech svůj první singl „In The Power Of Love“ na značce MKS Records ( komerčního tanečního vydavatelství) a dostává se na 1. Příčky hitparád ve Francii, Nizozemsku a Švýcarsku. Následují další dva veleúspěšné singly a dostává se na největší evropská taneční podia společně s mnoha špičkami tohoto žánru.

V roce 2003 zakládá v rodné Itálii svůj zatím nejdéle trvající hudební projekt – ženské vokální trio Cherries, ve kterém funguje v roli skladatelky, producentky a zpěvačky. Trio se v roce 2007 přestěhuje na dva roky do americké Atlanty, kde vydávají úspěšné EP „Lady Butterfly“ a vystupují v televizní ranní show.

V roce 2014 má Gianna možnost zúčastnit se populární pěvecké show Voice Of Italy, kde se s velkým úspěchem dostává do finálové soutěže, které odstartuje její novou kariéru v projektu JANIS IS ALIVE, jedním z nejlepších tributů Janis Joplin vůbec. Na tomto projektu spolupracuje s nejlepšími hudebníky Itálie a sklízí úspěchy po celé Evropě.

Ve stejném roce vzniká její první, dosud nepublikované sólové album „Nera“.

 

 

V roce 2015 se zúčastní jako členka skupiny Black Hornets evropského turné kytarového kouzelníka Michaela Angela Batia a během 29 dnů absolvují 25 koncertů po celé Evropě. Jeden z nich jsme měli tu čest vidět i v Praze.

Z popela Black Hornets vzniká její vysněná, tvrděrocková parta Killa, kdy se na jejím prvním albu objevují i takové osobnosti jako Jennifer Batten, nejvíce známá jako kytaristka Michaela Jacksona.

V současné době se Gianna jeví jako jedna z nejslibnějších rockových zpěvaček evropské scény a to nejen díky jejímu obrovskému hlasovému rozsahu, ale i živelnému jevištnímu projevu a celoživotní zkušenosti.

 

 

02.11. – PRAHA, Klub Vagon

03.11. – PODĚBRADY, Boss Bar

04.11. – KROMĚŘÍŽ, Stará Masna

05.11. – TEPLICE, Hvjezda

06.11. – BROUMOV, Underground Club EDEN