Vyšehrad: Fylm má ústřední píseň od Vojtaana!

Dva týdny před premiérou snímk u Vyšehrad: Fylm přichází jeho tvůrci s klipem k ústřednímu songu Nikdo. Za písní, která má ve filmu svůj zásadní význam, stojí muzikant, jenž se podílel před několika lety i na internetovém seriálu. „S tvůrci jsme se hned na začátku shodli, že hudba k filmu by měla být hlavně současná, energická, místy i šílená, stejně jako je hlavní hrdina Lavi,“ vysvětlil Vojtaano.

Diváci v kinech se tak můžou těšit hlavně na moderní klubovou muziku, hip-hop nebo house. Několik starších osvědčených hitovek jako třeba Lavina, Haluze nebo Máš Koks?! doplní nové songy v různých žánrech i jazycích. „Například Downtown je nadupaná anglicky zpívaná pecka, a kromě českých textů pak zazní ve filmu třeba i thajština,“ svěřil se Vojtaano.

Song Nikdo hraje ve filmu podstatnou roli. „Jedná se o takový osudový, rozchodový, epický cajdák. Text písně je přímo inspirován vztahy hlavních hrdinů filmu. A přesto, že se jedná tak trochu o prvoplánový doják, snažil jsem se do textu dostat taky nadhled a nadsázku. Za jednoduchým textem se skrývá i jednoduchá životní pravda. Nikdo vás nezná, nerozumí…,“ doplnil Vojtěch Záveský, který si ke spolupráci na písni pozval zpěvačku Pavlu Zeman. „Chtěl jsem, aby ta píseň byla opravdovým příběhem dvou lidí. Společně jsme tak nazpívali můj zatím jediný opravdový duet, který bude, jak doufám, hudební ozdobou filmu,“ dodal zpěvák.

Komedie Vyšehrad: Fylm navazuje na velmi oblíbený, ale dost nekorektní internetový seriál, a proto diváci určitě nebudou čekat klasickou filmovou hudbu. „Dovolili jsme si místy hudební doprovod i záměrně shodit, zparodovat. Dojemné momenty jsme podpořili přehnaně jemnou orchestrální hudbou, nebo třeba linkou zahranou jen na ukulele. Záporní hrdinové mají svůj temný hudební motiv, Laviho noční eskapády zas doprovází klubová muzika,“ ozřejmil hudebník, kterému s finální podobou hudby pomáhala tradiční sestava – Ondřej Žatkuliak, Daniel Vrba, Petr a Pavla Zemanovi.

Vyšehrad: Fylm, který vznikl v produkci Gangbang production vstupuje do českých kin už 14. dubna, kam jej uvádí distribuční společnost Bioscop. V tuto chvíli jej nasadilo už xxx kin a předpremiérové projekce byly vyprodány téměř okamžitě