THOM ARTWAY: “Paleta lidí, která kolem pouličního hudebníka projde, je strašně velká”

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se nadějný mladý zpěvák Thom Artway. Jeho píseň I Have No Inspiration je jednou z nejhranějších písní v českých rádiích. Thom na sebe ale neupozornil pouze melodickou neinspirovaností, ale má na svědomí i píseň k filmu nebo vystupování přímo v ulicích.

 

Tome, pro začátek se nám trochu představ. Odkud pocházíš a kdo tě hudebně vychoval?

Pocházím z malebné vesničky Vlachovice na Valašsku. U nás v rodině každý na něco hrál, zpíval, a tak jsem měl hudbu pořád kolem sebe. V dětství jsem hrál pět let na flétnu a ve druhém ročníku na střední škole jsem se začal učit hrát na kytaru. Našel jsem si první kapelu, ve které jsem začal zpívat.

Začínal jsi především jako pouliční pěvec. V čem tkví kouzlo tohoto vystupování?

Paleta lidí, která kolem pouličního hudebníka projde, je strašně velká. Kouzlo vidím v naprosté svobodě a také ve spontánních setkáváních různých lidí, kteří vás pak můžou posunout dále.

Na ulici hraju dál!

Jak se stalo, že se ze zpěváka z ulice stala hvězda internetu?

Spolu s tím, že hraju covery známých písniček na ulici, skládám taky vlastní písničky a jednu z nich jsem i nahrál. Lidem se líbí a za to jsem moc rád. Neznamená to ale, že bych přestal hrát na ulici.

Můj hlas i projev jsou v baladách přirozenější

 

Na tvém debutu Still Standing In The Unknown se objevují spíše balady, avšak většina čtenářů tě bude znát pro tvou rozvernou hitovku I Have No Inspiration. Mohou se fanoušci se změnou stylu těšit na novou desku?

Můj hlas i projev jsou v baladách přirozenější. Na psaní svižných písniček nemám žádný zaručený mustr, a tak kdoví, kdy zase chytlavou písničku složím. 🙂

Michala_Rusaňuková_kreditThomArtwayHQ-7
foto: Michala Rusaňuková

Na svém kontě máš také velký úspěch, tvá píseň Towards The Sun se objevila ve filmu Křídla Vánoc. Byla tato písnička psaná přímo pro film, nebo si ji filmaři vybrali z tvého repertoáru?

Demáč písně Towards The Sun jsem nahrál v rámci internetové soutěže, kterou jsem vyhrál. Výhrou pro mě byla profesionální produkce této skladby. Hodil jsem ji do šuplíku, a když Richard Krajčo z kapely Kryštof hledal hudbu do českého filmu Křídla Vánoc, zaslal jsem mu ji a on ji vybral do soundtracku.

Na podzim jedu turné s kapelou Imodium

 

Jaké máš plány na podzim? Chystáš koncertní turné?

Na podzim jedu turné s kapelou Imodium, která si mě pozvala jako hosta. Zahraju sólo, bez doprovodu kapely. S kompletní kapelou pak chystáme sérii koncertů na Moravě. Info o koncertech se dozvíte na mém Facebooku nebo na bandzone.cz/thomartway.

Vzkaz čtenářům Helpmusic:

Choďte na živou muziku, podporujte lokální scénu a mějte se nejlíp!

Jitka Šnajdrová

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.