Sto Zvířat vtrhnou na pódium v omlazené sestavě

Loňský rok kapelám a hudebníkům moc nepřál. Ani kapela Sto zvířat se na pódiu příliš neohřála. V říjnu loňského roku vyšlo jejich album 30 let testováno na lidech, neměli však možnost zahrát ho svým fanouškům naživo, což se splní nyní. Na sklonku loňského roku došlo také k výraznější obměně v sestavě.

Na venkovní scéně

V dubnu odehráli pro své fanoušky streamovaný koncert z pražského klubu Akropolis, a také speciální koncert v autech v rámci projektu ART PARKING. Nyní se ale těší, až vtrhnou opět na pódia venkovních scén a svým fanouškům zahrají nejen písně z nové desky, ale také osvědčené hity.

Omlazená sestava

Na konci loňského roku došlo v kapele k výrazné personální změně. Na rytmické posty nastoupila mladá krev. Kytary se ujímá Jakub Červinka, baskytary Jan Neruda a za bicí se posadí Jakub Nývlt. Dechová sekce zůstává neměnná – Pablo Herzog hraje na trubku, Martin Kachna Líska na trombon a Jiří Hanzlík na barytonsaxofon. Za mikrofony se postaví stálice Jana Jelínková, Honza Kalina a klávesista Petr Hostinský.

Několik pohledů na Prahu v novém klipu

Kapela aktuálně natáčí videoklip k písni Praha, kde se snaží vnímat naše hlavní město několika pohledy – dětí, teenagerů, dospělých i starců. Autorem textu je Tomáš Belko a o hudbu se postaral někdejší kytarista a zpěvák kapely Petr Ostrouchov.

Text: Zuzana Žáková