Slza představuje nový singl a láká na chystanou desku

O dvojici Slza nebylo dlouho slyšet. Kapela je ale v přípravách nové desky, kterou uvozuje singl Ani vody proud, jenž se dočkal i videoklipu. Hlavní roli zde výjimečně neztvárnil zpěvák Petr Lexa, ale kytarista Lukáš Bundil a fanoušci kapely.

První ukázkou z nové desky, kterou kapela Slza plánuje vydat 13. října 2017, tedy přesně dva roky od první nahrávky, je singl Ani vody proud. Do videoklipu obsadil slovenský filmový režisér Michal Kováč kytaristu skupiny Lukáše Bundila a fanoušky kapely. „I v těch nejtěžších životních situací je důležité nahlížet na svět pozitivně a nenechat se pohltit tím špatným. Fanoušci se nás často ptají, proč v klipech nejsem vidět častěji. Režisér Michal Kováč si navíc myslel, že se pro postavu v příběhu více hodím já. Na rozdíl od Petra nejsem herec, takže mě chvilku přemlouvali, nakonec jsem se ale rozhodl, že pro fanoušky udělám menší překvapení,“ prozrazuje Bundil.

Za námětem stojí slovenský režisér Michal Kováč, který v minulosti spolupracoval s Monikou Bagárovou, Rytmusem, Majkem Spiritem nebo kapelou Kabát. Hudbu složil Lukáš Bundil společně se Daliborem Cidlinským a o text se klasicky postaral Ondřej Ládek neboli Xindl X. „Hledali jsme silný příběh a zpracování takové, aby celý klip působil netradičně, svěže a moderně. Hlavní hrdina příběhu má nadpřirozené schopnosti, které však neumí zcela ovládat. Nemůže se dotýkat jiných lidí, nemá přátelé a okolí se ho bojí. Snaží se tak najít způsob, jak se celé skutečnosti postavit, a právě díky tomuto vědomí všemu negativnímu nepodlehne,“ osvětluje celou dějovou linku zpěvák Petr Lexa.

Natáčení začalo začátkem dubna nedaleko Příbrami a trvalo tři dny. Kromě fanoušků Slzy se ho zúčastnili i místní obyvatelé. Kapela ke klipu uskutečnila soutěž „Co nebo kdo ti pomáhá v těžkých chvílích.“ Fanoušci nahrávali na Instagram fotky a kapela vybrala několik šťastlivců, kteří videoklip viděli tři dny před slavností premiérou. Více se o kapele Slza a jejich chystané desce dozvíte už brzy v našem magazínu Help music.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.