SILENT SCREAM: Dejte nám, mladým kapelám, šanci!

Mladá pětičlenná poprocková kapela z Prahy, jež vznikla na přelomu roku 2010 a 2011, veřejně začala vystupovat až v červnu 2013. Hrají převážně coververze českých i světových interpretů, ale mají taktéž vlastní tvorbu, kterou postupně rozšiřují.

 

Ahoj, slyšeli jsme, že jste zvítězili v soutěži Škola rocku. Přiblížíte nám, o co se jednalo? Přihlásili jste se do soutěže sami?

Ahoj, v první řadě bychom chtěli poděkovat za podporu všem, kteří pro nás hlasovali, pokusíme se naše fanoušky nezklamat. Je to tak, opravdu jsme vyhráli letošní ročník soutěže studentských kapel Škola rocku. Do soutěže jsme se přihlásili sami a od začátku jsme doufali, že se probojujeme alespoň do semifinále. Když jsme pak soutěž nakonec vyhráli, byli jsme sami překvapeni a naše radost byla fakt neskutečná.

Co pro vás výhra v soutěži znamená?

Tak hlavně je to možnost účasti kapely na dvou letních festivalech, jedním z nich je nejpopulárnější Votvírák, kde máme na příští rok přislíbenou účast, což byla jedna z hlavních cen pro vítěze. To nás obrovsky motivuje k tomu, abychom do našeho výkonu dali maximum. Zahrát si po boku známých českých mainstreamových kapel na fesťáku je pro nás super příležitost se zviditelnit a hlavně na sobě stále makat a makat. Jednou z dalších cen byla právě propagace celé kapely a také natáčecí den ve studiu, který nás ještě čeká do konce tohoto roku.

Jste v kapele ženy i muži, což není tak obvyklé…

My jsme nedávno provedli v kapele drobné personální změny, po vzájemné dohodě odešla naše zpěvačka, a tak nám zůstala pouze jedna žena – kytaristka Kate. Ale my jí stejně říkáme „brácho“ nebo „kámo“, takže jako chlapi máme jasnou převahu.:) Bohužel máme dočasně našeho klávesáka Adama na studijním pobytu v zahraničí, takže zatím hrajeme ve čtyřech, ale od ledna už budeme v plném počtu, a tak to opět rozjedeme naplno. Tímto ho zdravíme a vzkazujeme: Už se vrať, kámo!

Naši tvorbu chceme založit na smysluplných textech a melodickém pop rocku

Sami jste se představili jako poprocková kapela. Kdo u vás skládá hudbu a texty?

Hudbu u nás skládá Lukáš. Některé první texty napsal Lukáš i Miloš, ale 90 % novějších textů máme od našeho dvorního textaře Rosti Jančíka. Bez něj bychom nebyli tam, kde jsme teď. Jeho texty mají myšlenku, děj, jsou v nich emoce i vášně. Škoda že dnes většina našich vrstevníků vnímá pouze hudbu a nevnímá hloubku textu, kterým chceme něco sdělit. Naši tvorbu chceme založit právě na smysluplných textech a melodickém pop rocku a v tom nám Rosťa jako textař maximálně vychází vstříc. Rádi bychom totiž naší tvorbou oslovili nejen současnou mladou generaci, ale i generaci střední a starší.

SC_03
foto: Michael Machek

Z čeho vaše tvorba vychází? Kde berete inspiraci?

Co se týče textů, tak především z každodenního života. To byste nevěřili, kolik inspirace vidíte každý den před sebou, na ulici, ve škole, v práci, v supermarketu, v MHD, v rodině… Protože hudbu všichni milujeme a posloucháme ji vlastně odmalička doma, byli jsme hlavně ovlivněni tím, co poslouchali rodiče. Takže inspiraci bereme především z hudby, na které jsme doma vyrostli, ať už je to starej dobrej rock’n’roll 60. let nebo kapely Beatles, Queen, Metallica a z našich Chinaski či Olympic.

Je podzim, což pro mnoho kapel znamená koncertní turné. Máte i vy připravenou nějakou šňůru?

Vzhledem k tomu, že nejsme dočasně v kompletní sestavě, tak si šňůru necháváme na příští rok. To ovšem neznamená, že jsme v poslední době nikde nehráli nebo že snad zahálíme a nehrajeme. Jen od konce srpna jsme odehráli IV. Branické pivní slavnosti, v rámci akce Koncert pro park pořádané městskou částí Praha 13 jsme si zahráli jako předskokani takových hvězd, jako jsou Ready Kirken, Marek Ztracený, Yo Yo Band nebo Žlutý pes, také jsme vystoupili na akci Prahy 13 Kultura do ulic, hráli jsme na pár soukromých večírcích a oslavách a teď 2. října na Pivních slavnostech JEREMI v Praze Stodůlkách. V sobotu 17. října nás čeká ještě koncert v pražském Jamm Clubu na Hradčanské a vyvrcholením celé letošní sezony bude naše velká společná akce s motoklubem Kbelských divočáků v sobotu 12. prosince od 19.00 hodin – bude to Mikulášská party v Lidovém domě Kbely v Praze 9, kam tímto srdečně všechny naše fanoušky zveme. Celým večerem bude provázet moderátor a DJ Doktor Buben a zábavy si zde užijete opravdu dost.

Chystáme se, po návratu našeho klávesáka, na naši první připravovanou desku

Máte už nějakou desku? Popřípadě pracujete teď na něčem novém?

My pracujeme stále na něčem novém, máme rozpracovaných pár nových vlastních písniček, které se budou snad fanouškům líbit a které chystáme právě po návratu našeho klávesáka na naši první připravovanou desku. V současné době natáčíme náš první videoklip, který by měl spatřit světlo světa v průběhu listopadu, až k němu natočíme studiovou nahrávku. Takže máme co dělat.  

Máte také celkem zajímavý název, v překladu znamená „tichý výkřik“. Neměli byste křičet nahlas, aby se o vás lidé dozvěděli?

Copak není náš křik slyšet až k Bratislavě?:) My se ale tolik snažíme!!!! (smích) Myslíme, že odpovědí na náš křik je spousta našich stálých i nových fanoušků, kterým tímto moc děkujeme za jejich podporu, jež nám dodává odvahu a chuť do další práce. Doufáme, že nám i jim to nadšení vydrží a že s námi zůstanou i nadále.

Poslední „tichý výkřik“ čtenářům:

Dejte nám, mladým kapelám, šanci! Poslouchejte kvalitní hudbu, choďte na koncerty a neseďte jen doma – třeba zrovna pro vás, naše nové fanoušky, právě teď zkoušíme nové songy!

Jitka Šnajdrová

www.silentscream.cz

Členové kapely:

Lukáš Vondráček – kytara, zpěv

Kate Ečerová – kytara, doprovodný zpěv

Miloš Miškovský – baskytara

Ondřej Kubík – bicí

Adam Hájek – klávesy

1 komentář

  1. Koukám, jak nám mládež hezky na fotkách pózuje s nástroji. To si pamatuji z devadesátých let, jak vždycky na promo fotkách zářila loga firem, co sponzorují muzikanty, nebo obchodů s nástroji. I když na druhou stranu, jestli kapelu sponzorují třeba http://kytary.cz tak zase chápu vděk svému sponzorovi. Nevíte někdo, jestli vlastně kytary vůbec dělají nějaký sponzoring menších kapel?

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.