Šedesátý ročník Grammy ovládl Bruno Mars

Jubilejní ročník prestižních cen Grammy se konal v Madison Square Garden v New York City a moderoval jej James Corden. Nejvíce ocenění, celkem šest, si odnesl zpěvák Bruno Mars. Rapper Kendrick Lamar ukořistil jen o jedno méně.

Bruno Mars bodoval deskou 24K Magic, která se stala albem, R&B albem a nahrávkou roku. Singl That’s What I Like se stal písní roku a zvítězil i v kategoriích Nejlepší R&B výkon a Nejlepší R&B píseň. Za nejlepšího nováčka byla označena jednadvacetiletá Kanaďanka Alessia Cara. S prázdnou neodešli ani Ed Sheeran, Mastodon, Foo Fighters nebo Kendrick Lamar, jenž si odnesl šest cen díky svému albu Damn. a písni Humble. Vizuál k ní dostal Grammy za nejlepší videoklip. Kategorie věnované country hudbě ovládl Chris Stapleton.

Během ceremoniálů vystoupilo několik umělců, kteří se svými proslovy vyjádřili i k aktuálním společenským či politickým tématům. Zaznělo Despacito Luise Fonsiho a Daddy Yankeeho, Lady Gaga usedla před bílý klavír s andělskými křídly, Elton John si střihl duet s Miley Cyrus a Kesha svou píseň Praying zazpívala za podpory několika dalších žen, mezi nimiž nechyběla Cyndi Lauper, Andra Day nebo Camilla Cabello.

Kompletní list vítězů najdete zde.

https://www.youtube.com/watch?v=Oa7QhpY166c

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.