Rozhovor: Sám sebou

skupina Sám Sebou
skupina Sám Sebou
skupina Sám Sebou

Pánové, když jsem se o vás doslechla díky soutežní hitparádě na Fajnrock TV, zjistila jsem, že mi unikala celkem zajímavá kapela. Naštěstí jste neunikli pozornosti na Slovensku. Fungujete od roku 2010, ale pochlubte se, s kým vším jste už sdíleli pódium?

Od roku 2010 jsme si zahráli na jednom pódiu s více kapelami, jelikož zejména na festivalech je to prostě standard. Ale co se týče nefestivalových koncertů, tak Iné Kafe, Heľeniné oči, Morčata na útěku, Polemic, Smola & Hrušky a mnoho jiných.

Jak se podařilo kapelce, která existuje 2 roky a ještě nemá za sebou ani debutovou desku, že si ji vybere na své turné Iné Kafe? Jak jste se v tu chvíli cítili? Nebáli jste se té zodpovědnosti?

My jsme se k hraní s Iné Kafe na jejich turné dostali díky soutěži na Facebooku, čili nás tam vlastně posunuli naši fanoušci. Potom jsme odehráli více společných akcí. Samozřejmě že je to zodpovědnost, ale člověk si to na pódiu před skvělým publikem užívá.

Jak jste na tom s koncerty teď? Hrajete víc v ČR nebo na Slovensku?

Momentálně máme celé léto naplánované jen na Slovensku. V Česku nás zatím nedokážou zaplatit.:D 😀 😀

Vidíte rozdíl mezi českých a slovenským publikem? Kde se cítíte populárnější?

Na Slovensku jsme odehráli více akcí, takže populárnější jsme tam, ale publikum je v Čechách skvělé a rozdíl moc nepociťujeme.

Váš oficiálně první videoklip získal v roce 2012 druhé místo v anketě Slávik. Velká gratulace. Čím myslíte, že byl klip tehdy ještě ne moc známé kapely tolik výjimečný, že se prodral tak velkou konkurencí?

Děkujeme. Asi se lidem líbil, ale bylo to dané i formátem samotné soutěže, jelikož o tuto anketu nebyl projevený až tak veliký zájem.

Točili jste klip ve vlastní režii?

Točili jsme 4 klipy, jeden ve vlastní režii (Podvedený), v ostatních případech jsme se spoléhali na odborníky v této oblasti.

Co další videoklipy? Letos ještě, tuším, žádný nevyšel. Nezkusíte tuhle metu pokořit?

Před pár dny jsme zveřejnili náš 4. videoklip k letnímu hitu Toto leto patrí nám.

Když se kouknu na obě vaše alba, zajímalo by mě, kdo z vás skládá texty, a rovnou se zeptám, co se mu přihodilo tak strašného? To je samé: „Podvedený“, „Odkopnutý “, „Bývalá“, „Pravda bolí“ apod. Vypovídají vaše písně o vašich životech?

Písně píše Feri. Písničky jsou ze života, ale jejich hlavní úlohou je zaujmout, a proto častokrát tato témata. Co se týče vámi zmiňovaných písní, tak ze 4 jsou 2 pozitivní, resp. veselé písničky, takže název ne vždy odpovídá obsahu.

Na čem s kapelou aktuálně pracujete?

Jak jsme vzpomínali v předchozích otázkách, pracovali jsme na novém singlu s videoklipem a nyní se připravujeme na letní festivaly.

 

Složení kapely: Matúš Fifik – zpěv, kytara, Róbert Faith – baskytara, Boris Bendík – kytara, vokály Marek Fifik – bicí, František Pavol – texty

www.samsebou.com

1 komentář

  1. Kde budete mít nejbližší koncert? 🙂

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.