Rozhovor: Adam Mišík

Help Music – Srpen 2014
Srpen 2014

V srpnovém vydání našeho magazínu Help Music jsme si vyzpovídali Adama Mišíka. Pro ty, kteří díky prázdninám nestihli srpnové číslo v trafikách, přináší online verzi rozhovoru.

Adame, v poslední době bylo o tobě slyšet především díky tvému sólovému projektu a chystanému albu, přesto se v mediálním světě pohybuješ už velmi dlouho. Od 7 let, mám pravdu?

Tak to máš pravdu.

Jak ses k filmu vůbec dostal?

Úplně náhodou. Šel jsem na představení svojí ségry, kde byla shodou okolností slečna z castingové agentury a pozvala mě na casting filmu Kráska v nesnázích. Já jsem nakonec šel a vyšlo to. Vybrali mě asi ze 150 účastníků.

Stihl jsi prožít dětství jako normální kluci? Snít o tom, že budeš pilotem či popelářem, nebo jsi už tenkrát cítil, že tě baví hrát?

Tak já jsem hrál fotbal. Chtěl jsem být fotbalistou, ale tenhle sen se mi nakonec rozplynul. Pak jsem chtěl být Spidermanem a pak už hercem. Tak od šesti let jsem začal snít o tom, pohybovat se v tomhle světě.

Jak tvou kariéru vnímali kamarádi a spolužáci?

Musím říct, že z většiny pozitivně. Nevnímal jsem nikdy žádný tlak z jejich strany. Bylo to takový poklidný.

Kdyby sis měl vybrat, cítíš se být víc dabérem, moderátorem, zpěvákem, nebo hercem?

To nedokážu říct. Co mě zrovna baví, to dělám a snažím se toho dělat od všeho co nejvíc. Takže ani nedokážu říct, co mě nejvíc baví. Nicméně živé vystupování, třeba na koncertě, je velmi silný zážitek.

Jsi výborný zpěvák. Jsi i muzikant? Umíš na něco hrát?

Trochu na kytaru a trochu na piano, ale nepovažuju se za kytaristu nebo pianistu. Umím pár akordů a nějakou tu písničku.

Jsi velmi často přirovnáván k Justinu Bieberovi. Štve tě to a chceš být sám za sebe, nebo ti přirovnání k němu v showbyznysu trochu pomáhá?

Já nevím. Každý se mě na to ptá, ale mě osobně by to asi ani nenapadlo. Jsme oba mladí kluci a oba děláme hudbu. To nás asi spojuje. Ale kdo se na nás podívá blíž, zjistí, že každý děláme něco úplně jiného.

Tvůj otec je známý rocker. Neměl tendence nasadit ti křiváka a přidat na kytarách?

To snad ne. Táta je poslední člověk, který by tohle na mě zkoušel. Dává mi v muzice absolutní svobodu. Mohl jsem si poslouchat, co jsem chtěl. Netlačí mě k žádnému obrazu, který on má v hlavě. Snažil se mě vychovat, abych se choval slušně, a to bylo hlavní.

V poslední době sklízíš ve své hudební kariéře spoustu úspěchů. Je nějaká meta, které bys rád dosáhl? Nějaká cena, spolupráce s někým, vyprodaný vysněný sál…

Byl bych rád, kdyby se to trošku stupňovalo a pokračovalo, přišly další dobré písničky, koncerty byly větší a nějakým způsobem to rostlo. To je můj sen.

Jak jako populární osoba zvládáš nálety fanynek? Máš mezi fanoušky i kluky, nebo jsou sály plné jen ječících slečen?

Samozřejmě že jsou to hlavně slečny, ale i kluci už si uvědomili, že na tom koncertě bude dost holek i pro ně. Pak si poslechnou i tu písničku a je to dobře pro všechny.

Adam Mišík

Už ses potkal s fanouškovským nadšením, které tě obtěžovalo? A jak bys to řešil?

Nooo, když mě ten člověk obtěžuje, tak mu řeknu, že nemám zrovna náladu. Musím říct, že to nejsou ani fanynky, ale takový zvláštní bytosti a to celkem rychle ukončím. Většinou jsou ale reakce pozitivní, přiměřený a v pohodě, takže se není čeho bát.

U nás se ti na tvém turné velmi dařilo. Jak tě vnímají fanoušci mimo ČR? Kam ses už podíval?

Zatím jsem mimo ČR nikdy nehrál, ale po světě mám nacestováno dost, takže nemůžu úplně říct. Plánujeme turné na podzim a možná se podíváme i do Států, kde máme v plánu vystoupení. Jde spíš ale o zkušenost, než že bych tam měl nějaké fanoušky. Je to zatím ve stádiu plánování.

Moderuješ hitparádu Dé pětka na Déčku. Stíháš vnímat hudební dění kolem a práci tvých kolegů? Jsi ty sám někoho fanouškem, nebo ti je někdo dokonce inspirací?

Mě to moderování hrozně baví. Teď jsme připravili další pořad, který se jmenuje Filharmonici na ulici. Já to dění sleduju velmi pozorně. Mám dobrý pocit z toho, kolik nových věcí přichází na hudební scénu, a radost z toho, že se ta scéna začíná po tolika letech konečně „aktivovat“. Osobně mě hodně baví třeba Mandrage.

Sám jsi kdysi účinkoval v kapele The Colorblinds. Proč ses rozhodl pro sólovou dráhu a zajdeš na kluky někdy? Sleduješ jejich vývoj?

Samozřejmě že sleduju, co všechno dělají. Nicméně já jsem to viděl jinak, rozhodl jsem se pro to, co chci, a kapela to viděla jinak a tyto dvě vize by se nikdy nemohly spojit. Já jsem se rozhodnul, jak jsem se rozhodnul, a nelituju toho. Udělala jsem správně.

Adam Mišík - Parfém

Letos v květnu vyšlo tvé debutové album s názvem Parfém. Po čem voní?

No, já si myslím, že voní po roční práci ve studiu. Dali jsme tam toho hodně. Kdo si to poslechne a má muzikantský ucho, musí uznat, že ta produkce je na český muzikantský svět dotažená a je z toho cítit, že je album poctivě udělaný.

Co čeká Adama Mišíka jako zpěváka na podzim 2014?

Vyjíždíme na turné. V říjnu máme koncert v Lucerna Music Baru v Praze, kde budeme křtít desku. To je taková nejbližší budoucnost.

4 komentáře

  1. Adam je prostě nejlepší :3 ♥ a miluje mishix tak jak my milujeme jeho :3 😀

  2. On je tak BOŽÍ !!! <3

  3. je tak milej 🙂 a pěkně zpívá <3

  4. Adam hezky zpívá, libí se mi jeho píseň “tvoje světy“.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.