Rock for People oznamuje Paramore a Mastodon, po festivalu přiveze i Billy Talent a Seether

Se zbrusu novým albem a staronovým členem dorazí v létě na Rock for People opěvovaní američtí rockeři Paramore. Do hradeckého Festivalparku přijedou i titáni americké hard&heavy scény Mastodon. V rámci série Rock for People presents se uskuteční i samostatné koncerty Billy Talent a Seether.

Kapela Paramore v čele s charismatickou zpěvačkou Hayley Williams dorazí do Hradce Králové v rámci propagace alba After Laughter, které vyjde 12. května. Po sedmileté pauze se do skupiny vrací bubeník a spoluzakladatel kapely Zac Farro. Paramore naposledy vystoupili na Rock for People před šesti lety a od té doby ušli pořádný kus cesty, získali Grammy, byli headlinery velkých festivalů jako je Reading a Leeds… Teď se vrací v plné síle a s novým materiálem a tak pro nás rozhodnutí o tom, kdo bude jedním z letošních headlinerům, bylo jasně dané,“ říká za organizátory Michal Thomes. Níže naleznete zbrusu nové video k songu Hard Times.

Atlantská čtveřice Mastodon má na svém kontě tři nominace na Grammy, po dvou proměněných nominacích na ceny Kerrang! Awards a Metal Hammer Golden Gods Awards. Jejich oblibu u fanoušků potvrzují už bezmála dvě dekády plné haly a kluby po celém světě. Byli headlinery festivalů jako jsou Coachella, Download nebo Sonisphere, jejich videa mají milióny zhlédnutí a nedávno se postavy muzikantů z Mastodonu dokonce objevily v populárních Hrách o trůny. Před pár týdny vypustili pánové do světa své osmé album Emperor of Sand.

Paramore i Mastodon vystoupí na Rock for People 5. července., celá akce se koná od 4. do 6. července a kromě těchto kapel jsou oznámeni Die Antwoord, Evanescence, You me at Six, Three Days Grace nebo Cage the Elephant.

Kromě těchto headlinerů oznámili pořadatelé festivalu i dva koncerty v rámci série Rock for People Presents. Ve čtvrtek 3. srpna se předvedou na hlavním dvoře smíchovského Staropramenu Billy Talent, kteří na samotném festivalu vystoupili už dvakrát. Nyní přijedou do Prahy v rámci turné provázející jejich ceněné poslední album Afraid of Heights. Potvrzen je i koncert další ikonické kapely – v září vystoupí v Praze a Brně jedna ze stálic hardrockového nebe, jihoafrická parta Seether. Na tu se fanoušci mohou těšit  29. září v Praze a 30. září v Brně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.