Podílejte se na „Příběhu“ – debutovém CD Dělníků vědy

Na kolenou jste nás prosili: „Vydejte desku!“. A my vám vyhovíme! Hudební projekt Dělníci vědy složený z čistokrevných vědců natočí album s názvem Příběh. Staňte se jeho součástí a pomozte nám ho dopsat.

Bylo nebylo, psal se podzim roku 2017 a v jedné zapadlé vsi hluboko v Doudlébii, na malinkaté univerzitě, na ještě menší fakultě, probíhala přednáška z pájení kabelů (ano, pájení kabelů je činnost nutná vyučovat na vysoké škole). Přednášející, doktor Ptáček, milovník pájek, kabelů, krabiček, destiček, efektů, fejzrů, dylejů a dalších ohavností, zahořel láskou k Librovi, studentovi, jež zahořel láskou k pájení.

Inu, slovo dalo slovo, a láska byla na světě. Kluci spolu začali po prvotních neohrabaných pokusech plných stydlivých tónů hrát. Protože jsou oba milovníky dobrodružství a dělá jim dobře být v područí žen, rozhodli se oslovit Mánici, drsnou Xenu bubenici. Doktor Ptáček měl jedinou podmínku: „Nesmí to bejt pipina v minisukni“. Výběrové řízení proběhlo v pořádku, kauza byla uzavřena slovy: „Cajk, je to pipina v kalhotech“. A tak se zrodilo čistě mužské těleso složené ze dvou chlapů a jedný ženský. Dělníci vědy se zařadili mezi známé českobudějovické kapely a vystupují na koncertech a festivalech po celé republice. V roce 2020 se stali finalisty soutěže Šance Muzikus. Jejich devizou jsou zvuk, atmosféra a inteligentní texty.

Poslední dobou se hromadí žádosti o vydání alba. A my jsme pro každou srandu! Nenechte se mýlit, tuhle srandu berem velmi vážně a postaráme se o vydání kvalitního hudebního zážitku.

Co je náš cíl?

Výsledkem našeho urputného snažení bude konceptuální album vyprávějící Příběh. Nekladem si snadné cíle, chystáme totiž dílo o špičkové kvalitě zvuku, atmosféře a hluboké podstatě lidského bytí. Pojďte psát náš Příběh spolu s námi!

Detaily

My, kapela Dělníci vědy složená ze tří vědců působících na univerzitě a Akademii věd, natočíme začátkem roku 2022 konceptuální desku s názvem Příběh. Při tvorbě alba klademe velký důraz na kvalitu zvuku a smysluplné, ne prvoplánové propojení pečlivě vybraných písní skrze melodie a texty. Máme drive a jasnou představu o tom, co chceme a jak toho dosáhneme. Teď už jen potřebujeme podpořit finančně od mecenášů umění, přátel kvalitní muziky a našich skalních fanoušků, VÁS!
Více o naší bandě zde.

… a ještě něco navíc

Něco, čím se nemůže pochlubit každý. Kdo má totiž rád zpívající ženský za bicíma, přijde si díky nám jistě na své 😉

Kdo jsme?

Jsme lidi s různými životními zkušenosti, které jsou přesto ukotvené ve společném bodě – ty vyprávíme pomocí hudebních nástrojů a hlasivek. Jsme chlapi a ženská. Jsme otec, matka a otec v daleké budoucnosti. A taky blázniví vědátoři s muzikálníma roupama. Vědu i muziku děláme naplno s neutuchající vervou a láskou. Oplýváš znalostí angličtiny? Přečti si, co naše vědecká střeva vyprodukovala: Áňa MáňaMarin LibraLáďa Ptáček.

Proč to děláme?

Rádi bychom naší tvorbu přetavili do hmotné formy. Chceme ty naše písně uchopit a vy nám k tomu můžete pomoct. Navíc, každý nový cedéčko se musí pokřtít. A to je nemalá příležitost, aby došlo k setkání nás muzikantů, s vámi přáteli. A to přece chceme. To je to, co nás baví!