Planý poplach spustilo Nebe a Katarína Knechtová

Foto: Facebook kapely

Kapela Nebe o sobě dává vědět skoro po roce od vydání posledního singlu Stella. Nyní se u ní dějí velké věci. Na svém kontě mají nový duet, pro který si vybrali Katarínu Knechtovou. To však není vše – na cestě je také nové EP, které zaznamenává nové písně.

Česko-slovenský duet

Nový duet se jmenuje Planý poplach. „Je to obraz doby, a zároveň metafora našich životů i společnosti jako celku,“ popisuje Šěpán Petrů z kapely Nebe. Katarína Knechtová popisuje, jak na spolupráci kývla: „Když mi Petr poslal píseň, hned jsem věděla, že do toho chci jít. Už dávno se mi nestalo, že bych slyšela tak dobře složenou píseň, s takovou symbiózou hudby a textu. Další věc, která mě překvapila, byla, jak kluci z kapely drží při sobě, vědí, co chtějí a jdou si za tím. Velmi jim držím palce,“ uzavírá.

Klip na Naganském expresu

K písni vznikl také videoklip, který se natáčel na liduprázdném Letišti Leoše Janáčka v Mošnově a také v Leteckém muzeu v Kunovicích. Velká část scén z interiéru se točila na křídle letadla, kterému se říká Naganský expres. Jde o bývalý vládní speciál prezidentů České republiky, a zároveň speciál, kterým v roce 1998 přiletěla vítězná olympijská výprava z Nagana.

EP: Než v tom zůstaneme sami

Kapela Nebe vypouští do světa také EP s názvem Než v tom zůstaneme sami. Jde o první desku, která vznikla v nové sestavě. „Dospěli jsme do bodu, kdy jsme zjistili, co přesně chceme my sami, a to se v naší tvorbě odráží. Nová deska je pro mě především talisman, ve kterém je skrytá absolutní svoboda umění i slova. Najdete na ni country, gospel, pop, odkaz na pandemické období i více než pětiminutovou baladu. Ve všech písních odkrýváme kus svého nitra, všechno dobré i zlé, čím si naše parta prošla,“ uzavírá zpěvák kapely Petr Harazin.

Text: Zuzana Žáková