Morčata na útěku míří do Prahy

Foto: archiv kapely

11 listopad se stane možná dnem příjezdu Martina na bílém koni. Pokud nepřijede on, určitě přijedou Morčata na útěku. A to konkrétně do Prahy. Půjde tak o otrlý humor, kdy k nám zavítá prazvláštní bandička pošuků, ne-li přímo klaunů, Morčata na útěku. Toto uskupení se proslavilo košatými texty, ve kterých se prolíná poetická epičnost s útrapami každodenního života, kolikrát i na pozadí hlubokých a lidských příběhů. Jejich témata pak rezonují napříč všemi skupinami naší společnosti.

Pěkná to sestavička

Samozřejmě se také angažují i v dobročinnosti a rozjíždí projekt Nadace Prdíčko. Ten je určený tzv. gasbombardikům. Zdravotní porucha zvaná Gasbombardie se týká lidí s nadměrnou plynatostí a projevuje se tak, že postižení pak mají ze svého konání úzkostnou radost. Jelikož mezi členy kapely se takoví lidé nachází, rozhodli se toho využít a proti této zákeřné věci bojovat. Frontman Yetty se pak pohybuje i na poli religionistiky. Sám byl jmenován veleknězem Kýblistické církve. Ta uctívá posvátný Kýbl, pravý tříproužkový zinkáč.

Morčata útočí

A ve čtvrtek se nakýblují do Paláce Akropolis, kde předvedou, co všechno v nich je. Nemáte lístky? Chyba, ještě jich je pár k dispozici. Kapela dorazí v tradiční sestavě vyjma pozice baskytary, na které od podzimu 2018 působí nejčerstvější posila – Dejan. Ten po boku Yettyho, Mikeshe a Filipínce společně představí průřez všemi obdobími tvorby kapely.