Mirai v aktuálním singlu Volám startují novou etapu

Foto: Ondřej Pýcha

Česká kapela Mirai má za sebou trojici autokoncertů v Ostravě, Praze a Brně, kde kromě osvědčených hitů zazněla v exkluzivní předpremiéře píseň Volám. Jde o nový singl, který je lehce melancholický. K singlu vznikl také barevný videoklip. Pro skupinu jde o novou etapu, kterou se chtějí ubírat.

Nová etapa kapely

Volám je první ochutnávkou z nové desky. Skladba ale paradoxně vznikla jako poslední. Proč se z ní stal singl? „Přijde mi, že zatím máme na desce spoustu potenciálních singlů a bylo dost těžký se rozhodnout, který dáme ven první. Tenhle byl ale zvukově jinde než ostatní a my rádi pilotní věci z nové desky děláme trochu jinak, ať oddělíme novou etapu kapely,“ vysvětluje Mirai Navrátil. Na písni pracovalo autorské duo Mirai Navrátil a Ondřej Fiedler. Oba spolu tvoří již poněkolikáté. Zatím se to vždy osvědčilo, proto na postupu nehodlají nic měnit.

Barevný videoklip

Režie se ujal opět Ondřej Kudyn. V kombinaci se stylingem Marka Volfa se podařilo vytvořit zajímavý a neokoukaný vizuál. Natáčení probíhalo v modrém pokojíčku vyrobeném na míru, pod obrovskými závěsnými LEDkami nebo během jízdy v pražském tunelu. „Nechali jsme ve studiu vyrobit pokoj, který se po natáčení zase zbořil, nechali jsme si našikmo zavěsit LEDky, které nám visely nad hlavami. Byl tam početný štáb…prostě to byl jiný způsob natáčení než punkový pobíhání po Londýně nebo Bali s foťákem,“ říká Navrátil. „Mám rád oba způsoby, jen je dobrý to průběžně střídat. Myslím, že se to povedlo,“ dodává závěrem.

Kapela se aktuálně připravuje na sérii letních koncertů Mirai Léto 2021, kdy navštíví města napříč celou Českou republikou.

Text: Zuzana Žáková