Mig21 vydávají po sedmi letech nové album

Foto: Standa Merhout
Džus noci dává svým fanouškům ochutnat kapela Mig 21. „Chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina“ z Prahy 5-Smíchova vydala po sedmi letech novou desku. V pořadí již pátá studiová nahrávka obsahuje celkem 12 písní, nové skladby i singly, které jsou fanouškům známé. K albu chystá turné.

Nové i dobře známé singly

Na albu se objeví písně jako Svoboda není levná věc, Hurá, Hyjé!, Hej kámo nebo poslední TěsněVedleSebe, které na koncertech slýcháváme. Doplní je například píseň Hádej, co žena žádá, která je novinkou. „Čtyři písně jsme měli hotové už před tím pandemickým časem, ale těch zbylých osm věcí vznikalo v atmosféře, kdy nešlo koncertovat, kdy jsme si nemohli být jisti, jestli se nám ten team kolem kapely nerozutíká někam za jistějším výdělkem, kdy se člověk probudil a věděl, že jediné, co ho drží nad vodou, je, že má rozdělanou písničku, a kdyby neměl, tak by se nejspíš uchlastal k smrti,” popisuje vznik desky Jiří Macháček.

Rozmanitost alba

To, že Džus noci je pestrobarevné album, potvrzuje i řada hostů v čele s Erikou Stárkovou, Marthou Issovou, Matějem Ruppertem a Radkem Škarohlídem. Zároveň se nahrávek chopila i řada různých hudebních producentů jako Tomáš Konůpka, Lukáš Chromek nebo Roman Holý.

K desce bude turné

Jak už to tak bývá, k nové desce se často pojí koncertní turné. U Mig 21 tomu nebude jinak. Šňůra začíná už 8. října ve Svitavách a končí tradičním trojkoncertem v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dispozici v síti předprodeje.

Autor: Zuzana Žáková