Michael Patrick Kelly kombinuje v novém singlu Throwback různé žánry

Foto: Andreas H. Bitesnich

Michael Patrick Kelly využil doby covidové, podobně jako většina umělců, ke skládání nové hudby. Po písni Beautiful Maddness, kterou chtěl své fanoušky potěšit v lockdownu, přichází s novým singlem Throwback. K singlu vznikl také videoklip.

Jako dva playlisty

Michael Patrick Kelly vsadil na nový zvuk. Zda je to šťastná volba, ukáže čas. Píseň působí v podstatě jako dva playlisty, které jsou zkombinované do jedné písně. Kombinují zvuk ze sedmdesátých let a urban styl. Promíchávají se zde žánry, podobně jako životy lidí všech generací, aby oslavovali nejlepší okamžiky v životě.

Vzpomínka na speciální noc

Jednou z věcí, které dělám, abych si v této době udržel optimismus, je každodenní trénink vděčnosti. Píseň Throwback jsem napsal jako ohlédnutí se za dobrými časy v životě. Zejména za jednou speciální nocí, kdy jsem byl v šest ráno jako poslední na tanečním parketu a tančil jsem na playlist ze 70. let,“ popsal Michael Patrick Kelly. O jakou noc šlo, si však zatím nechává pro sebe.

Vzácný host

Ve videoklipu si řidiče školního autobusu zahrál belgický zpěvák Milow, se kterým Kelly účinkoval v hudebním pořadu Sing meinem Song – Das Tauschkonzert. V tomto pořadu se sejde sedm umělců a po sedm večerů připravují cover verze písní každého z nich. Režie videoklipu se ujal Marvin Ströter.

Bude brzy deska?

Podle zpěvákových indicií se aktuálně pracuje na novém studiovém albu. Přípravy se však vinou korony přesunuly do Německa a neustále se protahují. Aktuálně Michael Patrick Kelly uvádí, že vyjde tento rok.

Text: Zuzana Žáková