Martin Harich vydává singl Right Beside You: bez nástrojů a s klipem z Tater

Slovenský zpěvák a hudebník Martin Harich vydává nový singl Right Beside You. Vše bylo nahráno a capella – Harich se v písni spojil s vokální skupinou For You ze Slovenska a přináší tak zase něco nového. Píseň se dočkala také hudebního videoklipu, který se natáčel v podhůří Tater.

Americká inspirace

Singl přináší příběhy náhodných návštěvníků kavárny. Je opět inspirován zpěvákovým cestováním po Americe, které se v jeho hudbě odráží. Hudební produkci a aranžmá vokálu si na svá bedra vzali členové skupiny For You, konečný mastering má na svědomí Ján Zborovjan.

První motivy písně vznikaly koncem loňského roku při pobytu v Americe. „Během dlouhého letu, jak už to bývá, jsem neměl co dělat a procházel jsem nahrávky ve svém mobilu. Tato skladba mi utkvěla nejvíce v hlavě a zároveň jsem měl pocit, že v ní slyším mnoho lidských hlasů. Pár dní po příletu jsem jako završení toho pocitu poslal nahrávku Milanu Masiarikovi z vokální skupiny For You a nabídl jim spolupráci na nazpívání písničky,” popisuje Harich.

Spokojení členové For You

I když je naše tvorba v porovnání s Martinovou odlišná, sedli jsme si skvěle a už od prvního setkání jsme ‘jamovali’ ostošest. Martina jsem osobně předtím neznala, ale sledovala jsem ho na sociálních sítích, kde se prezentoval jako velký pohodář, milý a otevřený člověk, a hlavně skvělý muzikant. No a musím potvrdit, že tomu tak opravdu je. Spolupráce nás celou dobu hodně bavila, což si myslím, že se odrazilo i na výsledku!“ popisuje za kapelu For You Nika Barľáková.

Náhodní návštěvníci kavárny se spojí, ani neví jak

Videoklip vznikal v romantickém prostředí podhůří Tater a v okolí Liptovského Mikuláše, natáčel ho Rajmund Petrik. Příběh je zasazen do kavárny. Náhodní návštěvníci kavárny, každý má svůj cíl, za kterým si jde. Závěrem se všichni spojí, možná ani neví jak. Původně se měl videoklip točit v zahraničí, vzhledem k současné situaci zůstal štáb pracovat na Slovensku.