Måneskin v novince reflektují svou cestu po Eurovizi

Foto: Facebook kapely.
Italská formace Måneskin žije sen všech kapel, které zkouší v garáži rodičů a touží stát se megahvězdami. Pomohla jim soutěž Eurovize, glam look, rocková hudba a překvapivě italština. S písní Zitti E Buoni ovládli finále Eurovize a započali svou hvězdnou cestu. Nyní přicházejí s novým singlem Mammamia, která reflektuje důležité momenty po Eurovizi.

Reakce na osočování

Po vítězství v Eurovizi se strhla vlna kritiky a frontman Damiano David byl dokonce obviněn z užívání drog během přímého přenosu. To kapela popřela dobrovolným testem na drogy, který dopadl negativně. I to v písni zazní. „Přísahám, že nejsem opilý a neberu drogy. Ptají se mě, proč jsem tak sexy, protože jsem Ital,“ zní přímo refrén písně.

Nebrat se příliš vážně

Na jevišti jsme rockové hvězdy, ale v běžném životě jsme normální dvacetiletí,“ opakuje Damiano David. A o čem je nový singl? „Je to ironická píseň, která se zrodila za pár hodin a bezprostředně po Eurovizi. Ta nás velmi inspirovala. Snažili jsme se nebrat se příliš vážně,“ shoduje se kapela.

Obdiv i kritické komentáře

Kromě komplimentů zazněla i kritika a chtěli jsme to všechno vložit do písničky. Někdy máte pocit, že děláte něco krásného, ale lidé tomu nerozumí a špatně to hodnotí. Mammamia si z toho dělá legraci,“ uzavírají.

Beznadějně vyprodané turné

Måneskin se v příštím roce vydávají na evropské turné Loud Kids on Tour a navštíví také Českou republiku. 28. února 2022 předvedou svou show beznadějně vyprodané Malé sportovní hale. Ostatně, celé turné se vyprodalo během dvou hodin.