Láska přichází s novou písní „Ani jako kluk“

Písničkář Láska reaguje na neutuchající válečný konflikt na Ukrajině songem „Ani jako kluk“. V klipu se objevují videa, která mu poslali sami ukrajinští uprchlíci.

 

„Píseň „Ani jako kluk“ vznikla defacto za jedno odpoledne. Byl jsem zrovna na hotelu mezi koncerty, když mi kamarád David Konopáč poslal nástřel textu. Zbytek songu byl pak hotový během hodiny…a už ten večer jsem jej hrál naživo“, popisuje vznik písně autor. Píseň sice vznikla už začátkem března, studiově nahraná a doplněná o klip ale vychází až teď. „Když jsme ten song napsali, nic jsme tím nesledovali – prostě jsme se chtěli jen vypsat z té hrůzy, co na nás doléhala. Něco k tomu říct, nemlčet. Mně osobně navíc strašně zasáhla návštěva na ukrajinsko-polské hranici. Píseň jsem od té doby hrál na koncertech a doufal jsem, že brzo nebude aktuální…bohužel ale stále je. A proto jsme se nedávno rozhodli ji natočit ve studiu a doplnit videem“, upřesňuje okolnosti nahrávání Láska. Hudební produkce se ujal Thom Fröde.

Píseň je doplněna obrazovým materiálem, který je ale částečně převzatý z jiných zdrojů. Jak k tomu došlo? „Hodně jsem přemýšlel nad vizuální stránkou celé věci. A aby to bylo co nejvíc autentické, rozhodl jsem se oslovit několik ukrajinských uprchlíků a známých a požádat je o videa či fotky, které bychom mohli použít. Samozřejmě to bylo emočně náročné, ale podařilo se. Část materiálu pochází od mé nové ukrajinské kamarádky, kterou jsme i s rodinou přivezli z UK hranic sem k nám do Čech; jiná část zase od „studentů“, kteří začali chodit na hodiny češtiny k mojí ženě. Překlad do ukrajinštiny nám zařídila paní, která nám doma už několik let pomáhá s úklidem“, říká o vzniku videa písničkář. Výroby finálního klipu se zhostil Pavel Junek.

 

Láska má před sebou nabitou koncertní sezonu, ve které odehraje jak sólová vystoupení, tak i společné koncerty s Pokáčem, Annou K., Mig 21, Arnym Frauenbergem a dalšími. Nejbližší „velké“ vystoupení pak písničkář chystá už příští sobotu na legendárním festivalu Votvírák v Milovicích.

 

 

https://LASKAweb.cz

https://fb.com/LASKAbook

https://youtube.com/c/LASKAtube

https://instagram.com/LASKAigram

booking: jam-pr@email.cz

 

ANI JAKO KLUK

Hudba – Láska

Text – David Konopáč, Láska

Hudební produkce: Thom Fröde

Výroba klipu: Pavel Junek