Kapela Vesna přináší nový singl o svobodě

Foto: archiv kapely

V loňském roce vydala dívčí kapela Vesna album Anima, které se zaměřuje mimo jiné na archetypy zvířat. K natočení videoklipu si vybraly píseň Vlčí oči.

Folkový odkaz

Původně jsme chtěly natočit klip k písni Tančíme, což je letní hitovka pro rádia, ale pak jsme se rozhodly pro naši srdcovku. Vlčí oči v sobě nesou trochu folkový odkaz a inspirací jsou všichni lidé, kteří stejně jako vlci žijí v ústraní. Jdou si v životě vlastní cestou, která ale přesto stojí za to,“ vysvětluje autorka písně a zpěvačka kapely Patricie Fuxová.

Letní road klip

Videoklip vznikl díky pomoci fanoušků a bazaru Na hadry. Kvůli situaci s covidem chyběly kapele finanční prostředky na natáčení. Zorganizovaly proto online bazar, kde měli fanoušci možnost pořídit si exkluzivní kostýmy kapely. Jména fanoušků jsou také zveřejněná ve videoklipu. V věnm získal hlavní roli Volkswagen Transporter T2.

Zamilovaný dopis: ne do majitele, ale do busu

Bus se nám podařilo získat vlastně náhodou. Půl roku jsem kolem něj chodila v garáži, kde parkuju, až jsem jeho majiteli zanechala zamilovaný dopis (ne do něj, ale právě do busíku). Nechala jsem mu za stěračem i naše cédéčko a poté čekala, zda to vyjde, nebo ne. Nakonec se ozval, že nám busík zapůjčí, a dokonce s námi strávil část dne na natáčení i se svou ženou a teprve měsíčním synem Jonášem,“ popisuje kapela vznik videoklipu.