Kapela Kryštof startuje Srdcebeat Tour 2015!

Kapela Kryštof vyráží na Srdcebeat Tour 2015. Halové turné, které zprvu čítalo pouhých pět zastávek, se rozrostlo o další termíny, a tak Kryštof předvedou svou show během 16 dnů v 5 městech při 8 vystoupeních.

 

Když Richard Krajčo před více než dvaceti lety zakládal kapelu Kryštof, asi ho ani ve snu nenapadlo, že v roce 2015 budou jednoznačně jednou z nejznámějších českých kapel a vyprodají halové turné. Lístky, které odstartovaly předprodej v dubnu, byly během několika dní vyprodané, ačkoli do startu turné v té době zbývalo téměř půl roku.

 

Když jedou Kryštof tour, jde vždy o něco zvláštního. Již jsme si mohli kapelu poslechnout v divadlech, klubech, halách, aulách, kinech nebo nezapomeňme na jejich poslední unikátní projekt minulého léta – Kryštof Kemp. A zvláštní to bude i tentokrát. Kryštof se na tour připravují už dlouhou dobu a můžeme se těšit na unikátní audiovizuální zážitek.

Krystof_mail_foto_Georgi_Stojkov
foto: Georgi Stojkov

Na turné kapela přichystala scénu srovnatelnou s největšími zahraničními hvězdami. Na pódiu bude přes 300 světel a vizuálních efektů, které vynese motorový systém o nosnosti šedesát tun. O ozvučení Srdcebeat Tour se postará nejnovější zvukový systém Adamson Energia, speciálně dovezený ze zahraničí, kde na něj hrají interpreti jako Imagine Dragons nebo Pharell Williams. Kryštof chtějí fanouškům nabídnout ten nejlepší koncertní zážitek, takže dbají i na detaily. Naprostou samozřejmostí bude propracovaný playlist, jenž se bude skládat jak z nových písní, ale zajisté již známých ověřených hitů. Ti, kteří byli před dvěma lety na turné k desce Inzerát, vědí, že Kryštof už tenkrát slibovali nejlepší koncert české kapely, jaký jsme kdy viděli. Povedlo se, a tak nyní musejí zamířit ještě o něco výš, aby svoji nastavenou laťku přeskočili.

 

Turné k novému albu Srdcebeat začne 19. a 20. října v Ostravě, pokračovat bude 23. a 24. října v Brně, do Prahy kapela zavítá 27. a 28. října v O2 areně a poslední říjnový den se dočká Liberec. Srdcebeat Tour vyvrcholí 3. listopadu v Pardubicích.

 

Kryštof s sebou vezmou dva nadějné tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci setkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní se předvede v plně elektrickém setu. Druhá předkapela, skupina Mirai, se nedávno představila českému hudebnímu světu singlem Dítě robotí a nyní chystá vydání svého debutového alba.

 

Celé turné je pojmenované po sedmé studiové desce Srdcebeat. Ta vyšla 1. června a my již můžeme z rádií slyšet dva singly, a to Srdcebeat a Ty a já. Obě skladby mají také povedené videoklipy. Jako první se videozpracování dočkala titulní píseň Srdcebeat, podobně jako celé album je plné barev a na YouTube má přes 2 miliony zhlédnutí. Novější videoklip k písni Ty a já se blíží k hranici 5 milionů přehrání.

Samotné album se, stejně jako o tři roky starší deska Inzerát, produkovalo v USA, podepsáni pod ním jsou američtí producenti Yaron Fuchs a Ido Zmishlany. Nahrávalo se ve studiu SONO poblíž Prahy, ale finální mix a mastering probíhal v New Yorku, kam část kapely vyrazila a dávala fanouškům pravidelné zprávy na Facebooku. Album má moderní popový zvuk, který prolínají klasické rockové nástroje, dechy a elektronika. Optimismus, euforie, láska i trochu melancholie. To vše skrývá nová deska, počínaje úvodní rozjuchanou skladbou Každé ráno a konče vygradovanou baladou Ty a já.

 

Kryštof Srdcebeat Tour 2015

19. 10. a 20.10. Ostrava – ČEZ Aréna

23. 10. a 24. 10. Brno – Hala Rondo

27. 10. a 28. 10. Praha – 02 arena

31. 10. Liberec – Home Credit Arena

3. 11. Pardubice – Tipsport Aréna

Jitka Šnajdrová

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.