Jelen: Co bude dál? Rozhodně ne jenom vítr!

Poměrně nová kapela, populární a objevená v prestižních cenách Anděl, to jsou Jelen. Za sebou mají koncertování s Divokým Billem, vyprodanou jarní tour i první náklad svého debutu.


Kapela Jelen se stala objevem roku 2014 v prestižních cenách Anděl. Čím to je, že jste byli objeveni? Redakce HelpMusic gratuluje k úspěchu…

Děkujeme za gratulaci! Těžko říct, čím to je, to se musíte zeptat členů akademie.:) Každopádně to pro nás bylo hrozně příjemné překvapení a ceny si moc vážíme. Jelen je hlavně koncertní kapela a nejjistěji se cítíme na pódiích, ale je hrozně fajn vědět, že si nás všimla i odborná veřejnost a rozhodla se ocenit to, co děláme.

Nyní je před vámi festivalové léto, na které jste si s sebou vzali i hosta…

Pro nás už je fetivalová sezona v plném proudu, do října nás čeká kolem sedmdesáti koncertů. Hrozně si to užíváme, protože živé hraní je pro nás to nejdůležitější. Jako host s námi jezdí zpěvačka Kateřina Marie Tichá, se kterou jsme natočili společnou píseň Tančíme spolu. Od té doby jsme zůstali kamarádi a často společně vystupujeme. Káťa dodává našemu stádu dívčí šarm.:)

Nezastavujeme, jedeme dál!

@Jiří Štarha (1)
foto: Jiří Štarha

Před nedávnem vás opustil kytarista Ludvík. Bylo těžké najít za něj náhradu? Jaké bylo loučení?

Ludvík hrál kromě Jelena ještě v kapele Anety Langerové, a jak se začali diáře obou kapel plnit, už se to nedalo stíhat dohromady. Loučení to bylo smutné, Ludvík je nejenom skvělý kytarista, ale taky moc fajn kluk a kamarád. Měli jsme ale štěstí v neštěstí a do kapely mohl okamžitě nastoupit bratranec našeho baskytaristy Ondry Tomáš Málek. Tomáš hned zapadl do party, hraje parádně a má super energii, takže nezastavujeme, jedeme dál!

V dubnu jste oznámili podzimní turné. Jarní jste měli beznadějně vyprodané, přesto je na podzim naplánováno pouze sedm koncertů. Nebudete přidávat?

Minulý podzim jsme jeli poprvé na turné jako předkapela Divokýho Billa, jarní turné bylo společné se skupinou Nebe, tam už jsme byli rovnocení headlineři. Letošní podzimní turné je první čistě „Jelení“. Kromě sedmi českých koncertů nás čeká i první zahraniční zastávka – 25. listopadu v Bratislavě. Další koncerty zatím přidávat neplánujeme, turné je koncipované tak, abychom projeli větší města napříč celou republikou. Ale stát se může samozřejmě cokoli a třeba ještě nějaký termín přibude.
 
Turné zakončujete koncertem v pražském Lucerna Music Baru 13. 12. Bude se jednat „vánoční speciál“?

Nevím, jestli bych mluvil vyloženě o „vánočním speciálu“, ale pár překvapení chystáme, takže to rozhodně bude speciální akce. Přijďte a uvidíte!

Druhá deska by měla vyjít na jaře 2016


Vydali jste zatím jednu oficiální desku Světlo ve tmě, která byla ve svém prvním nákladu vyprodána. Kdy plánujete další desku?

Průbežně pracujeme na novém materiálu, na podzim bychom se rádi zavřeli do studia, a jestli všechno půjde podle plánu, tak druhá deska by měla vyjít na jaře 2016.

@Jiří Štarha (2)
foto: Jiří Štarha

Rádi spolupracujete se zpěvačkami. Můžou se fanoušci těšit i na nějaký čistě pánský duet?

Nic konkrétního aktuálně neplánujeme, ale rozhodně se tomu nebráníme. Na české scéně je momentálně spousta zajímavých a výrazných zpěváků, takže k nějaké spolupráci klidně může dojít.

Musím se zeptat… A co bude dál?

Počkáme si a uvidíme, ale pokud jde o Jeleny, tak rozhodně ne jenom vítr!:)

Jitka Šnajdrová

 

1 Comment

  1. Můj názor je, že máte v článku hrubku jak prase : “a jak se začali diáře obou kapel plnit, “

Leave a Reply

Your email address will not be published.