IMT Smile s Benem Cristovaem hledají MIESTO

Foto: Tomáš Slavík

Slovenská hudební skupina IMT Smile na letošní rok chystá nové album, na kterém pilně pracuje. Do světa vypustila jednu z prvních vlaštovek. Jde o píseň MIESTO, na které se slovenská kapela rozhodla spolupracovat s Benem Cristovaem. K písni vznikl také povedený videoklip, který mapuje atmosféru natáčení.

Československé spojení

Nápad oslovit ke spolupráci Bena přišel spontánně, na základě setkání. “S Benom sme sa prvýkrát videli asi pred dvomi rokmi na jednom festivale v Čechách, kde nás prišiel pozdraviť do šatne. Už vtedy som mal z toho krátkeho stretnutia veľmi dobrý pocit a napadlo ma, že by raz mohlo dôjsť k nejakému hudobnému spojeniu,” vysvětluje nápad frontman Ivan Tásler.

Cítil jsem určitě zodpovědnost, byla to pro mě velká výzva. Věděl jsem, že mi kluci z IMT Smile věří, a i proto jsem si říkal – to dáš. Dej tomu songu co nejvíc! Už z té klavírní verze, kterou mi poslal Ivan, bylo jasné, že výsledek bude obrovský,” popisuje spolupráci ze svého úhlu Ben Cristovao.

Jedinečná energie ve videoklipu

K písni vznikl také videoklip, který režíroval Róbert Bošeľa. Mezi kapelou a Benem funguje od začátku zvláštní energie, kterou se režisér rozhodl využít. Záběry ve videoklipu pocházejí přímo ze zkušebny IMT Smile, které doplnily záběry ze studia a z nahrávání.

Nová deska na spadnutí

Skladba MIESTO je předzvěstí nového alba kapely IMT Smile. Jeho vydání je naplánováno na druhou polovinu května letošního roku. “Som naozaj veľmi rád, že sme tento čas dokázali využiť a zužitkovať ho ohľadom emócií a nápadov. Album ešte síce nevyšiel, ale už teraz viem, že nám pomohol a dodal energiu aj ako kapele. Verím, že sa ľudom bude páčiť,” uzavírá Ivan Tásler.