Foo Fighters právě dokončili deváté album a míří do Prahy

V příštím týdnu, 27. června, se Foo Fighters objeví opět v Praze, konkrétně v O2 areně. To však není žádnou novinkou, důležité je, že kapela právě dokončila práci na svém posledním, v pořadí již devátém studiovém albu.

Deska se bude jmenovat Concrete and Gold a její vydání je naplánováno na 15. září 2017. Podle Davea Grohla jde o nejlépe znějící nahrávku v historii kapely, celkem bude obsahovat jedenáct nových skladeb, které vznikaly během posledního půlroku. Nedávno uvedený singl Run na albu nebude chybět. V říjnu se kapela chystá na velké americké turné, kterým podpoří nové album.

Foo Fighters vznikli v roce 1995 a jméno získali podle výrazu z druhé světové války, jež označuje neidentifikovatelný létající předmět. Několik jejich studiových alb bylo oceněno cenou Grammy, kapela dosáhla celosvětového věhlasu a jejich hity jako This Is a Call, Learn to Fly, All My Life, DOA, The Pretender a mnoho dalších znají fanoušci po celém světě. Kapela hraje v sestavě Dave Grohl, Taylor Hawkins, Chris Shiflett, Nate Mendel a Pat Smear.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.