Festival Banát zve na nové místo i zajímavý program

Festival Banát proběhne, jako již tradičně, v krajanské vesnici Eibenthal v Rumunsku. Navazuje tak na tradici kulturně hudebních festivalů, které se v minulosti konaly v českých vesnicích v Rumunsku. Letošní desátý ročník již zná svůj kompletní program a slibuje široký repertoár kapel, osobností, divadel, filmů a mnoho dalšího.

Balkán expres

Vlak s cílovou stanicí festival Banát vyjíždí 17. srpna z Prahy a do Oršavy dorazí 18. srpna. Speciální vlak je pro festival Banát už typickým znakem. Ve vlaku se zpívá, tančí, povídá, seznamuje a celkově se udržuje dobrá nálada, která vydrží až do festivalu. K vidění bude 35 kapel, 22 osobností, krajanský veletrh a folklór, filmy, divadla a speciální program od Paralelní Polis.

Výlet na Paprikašijádu a nové místo

Jako dovolenkový bonus Banát nabízí možnost výletu přes českou vesnici Češko Selo v Srbsku. Autobusem se dostanete 15. srpna na místní festival Paprikašijáda. Jubilejní ročník se stěhuje přímo do vesnice. Cílem je ekonomicky propojit místní krajany s festivalem. Dvě nová pódia, kulturní dům nebo hospoda U Medvěda. To vše festival svým návštěvníkům nabízí.

Za kulturou do Rumunska

Festival Banát proběhne od 17. srpna do 22. srpna 2021 a vystoupí zde například Lucie Redlová, Zrní, 7krát3, Fredy a Krasty, Helemese, Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, PSH a mnoho dalších. Ze známých osobností se můžete těšit na Honzu Tunu, Ladislava Ziburu, Kateřinu Haškovou, Josefa Kocmana, Karla Kovyho Kováře a mnoho dalších. Pro přihlášení na festival neváhejte, aktuálně je vyprodáno přibližně 50% kapacity.