CESTUJEME S… Honza Homola (Wohnout)

2004 VENEZUELA

Karakas bylo jedno z míst, kde jsem se fakt necítil bezpečně. Totální kriminalita, násilná přepadení a vraždy na denním pořádku, neustálé varování místních. Tahle fotka je z občanských nepokojů, kde se střílelo a rabovalo, a to pro vystrašeného Evropana s kytarou na zádech nebylo nic příjemného. V noci se pod zhasnutým oknem neustále přestřelovaly místní gangy, což byla přehlídka zvuků nejrůznějších zbraní.

VENEZUELA

2007 BARMA

Barmu jsem navštívil těsně po té, co se zpřístupnila turistům. Tehdy ještě panenská země měla přísná pravidla pro cestování, ale pokud je člověk dodržel, odvezl si krásný zážitek. Reinkarnovaný mnich tu ve městě Bago odpočívá v podobě hada a na jeho 250kilové tělo jsou přikládány peněžité dary nesoucí štěstí.

BARMA

2008 ČÍNA

V Asii jsem strávil dohromady rok a půl cestováním po různých zemích. Zrovna Čína se mi moc nelíbila, měla však zajímavé momenty. Park ve městě věčného jara byl plný bizarních umělců, včetně téhle operní pěvkyně, která svým hrdlem doslova kosila vše kolem.

CINA

2009 PRAHA – TURECKO

S kámošem Zemánkem jsme jednou vyrazili na kole z Prahy do Turecka, z čehož se časem stala po dlouhé pouti neuvěřitelná směs srandy a potu. Na téhle fotce vlastně není nic pěkného. Je to však moment, kdy jsem potřetí za sebou píchnul a proklínal celé své cestování.:)

TURECKO

2010 MAROKO

Cesta na nejvyšší horu severní Afriky nám dala zabrat. Pod horu jsme dojeli z Čech autem, které se v prašných a kamenitých cestách Atlasu pěkně vztekalo, a místní nás kolikrát tlačili z bryndy. Cestou dolů jsme se ztratili a noc přečkali v pekelném větru ve skalách. O tomhle výletu vznikla písnička Toubkal.

MAROKO

2014 RÁDŽASTHÁN

Spatřit tygra ve volné přírodě je otázkou velké náhody. Pokoušel jsem se o to několikrát a spíš si říkal, že když budu mít štěstí, tak ho uvidím projít v dálce po horizontu. Když jsem se pak jednoho rána ocitl téměř na dosah téhle majestátné šelmy, nevěděl jsem, zda se mám bát, či štěstím řvát.

RADZASTAN

 

Kam se chystáš v nejbližší době?

Za tři dny odlítám do Kyrgyzstánu a Kazachstánu. Jurty a pastevci v totálně divoké přírodě obklopené štíty zasněžených hor, to je to, co za pár dní uvidím. Příroda je vlastně to hlavní, za čím cestuju.

Jezdíš sám, nebo máš na své cesty parťáka?

Nejčastěji s parťáky. Ale zase když je člověk sám, tak víc zapadne a nasaje poznávanou zemi. Hodně jsem taky procestoval se svojí holkou. Ale ne každá holka tohle dá. Někdy jste měsíce na cestě jen s minimem věcí a hodně se šetří na ubytování a jídle. A ta hygiena…:))) Když se nám narodila malá, začali jsme cestovat i s ní.

Na fotkách lze vidět i nebezpečná zvířata. Nebál ses někdy?

Bojím se medvědů. Vždycky když spíme někde, kde jsou, moc se nevyspím. Jezdíme taky hodně do Tater a já nosím na nohách rolničky, když se prodíráme divočinou. Někde na kole jsem se bál toulavých psů, kteří dokážou pěkně zavařit. V Maďarsku po nás vyjela smečka a já do té doby netušil, jak dokážu rychle utíkat.:)

Jaký nejzajímavější talisman, dárek sis dovezl z cest?

Nic moc si nevozím. Většinou nějaký šutr, ale ten pak někomu buď dám, nebo ho zašantročím.

Jakou zemi bys doporučil čtenářům nejvíce?

Slovinsko. Nevím proč, ale je prostě krásné.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.