Ceny Anděl slaví 30 let

V letošním roce dovrší ceny České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2020 již tři dekády. Toto výročí oslaví hudbou. Nominovaní umělci nahráli speciální živá vystoupení, která představí také během předávání. Kromě jiného se Andělé ohlédnou i do minulosti. Vše vyvrcholí 29. května 2021.

Předávání s Ewou Farnou

Celým andělským večerem provede Ewa Farna. „Rádi bychom letošním ročníkem navázali na vlídné přijetí netradiční podoby předávání Andělů v minulém roce, které se kvůli stále panujícím hygienickým opatřením nevyhneme ani letos. I když nám loňské zkušenosti a pozitivní odezva napověděly, jakým směrem bychom se mohli ubírat, chceme i pro letošek připravit originální a atraktivní formát pořadu,“ popisuje producentka Cen Anděl Lucie Hájková.

Speciální živá vystoupení

Nominovaní umělci se předvedli v živých vystoupeních a učiní tak i během předávání, které odvysílá 29. května od 21:20 ČT1. Zahrají Lenka Dusilová, 7krát3 s Rytmusem, Tata Bojs, Monkey Business, Aneta Langerová, Jaromír Nohavica a další. „Pro každé z devíti hudebních vystoupení vzniká unikátní výtvarná výprava, která reflektuje současné trendy v audiovizuální tvorbě. V rámci živě odehraných videoklipů jsme se rozhodli maximálně využít potenciálu scény, světelné a kamerové techniky. Jsme rádi, že můžeme výjimečnou tvorbu nominovaných podpořit vizuální show připravenou každému z nich na míru,“ popisuje Matyáš Vorda, který má na svědomí kreativní a vizuální podobu cen.