Čechomor nabídne dva exkluzivní koncerty s Kumpanovými muzikanty

Skupina Čechomor těší svým nápaditým aranžmá lidových písní své posluchače už po tři dekády. Aktuálně k tomuto výročí absolvuje v omlazené sestavě a s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou Kooperativa Tour 2018 – 30 let, v jehož rámci se představí i v Telči a Leblicích exkluzivně s Kumpanovými muzikanty.

Aktuální album Nadechnutí představí Čechomor i na dvou koncertech v zámeckých parcích 29. července v Liblicích a 14. září v Telči společně s Kumpanovými muzikanty, s nimiž kapela desku ve studiu nahrála. Výsledkem je deset lidových a tři autorské, důmyslně zaranžované písně. „Kumpanovi muzikanti dokážou zahrát výborně jak českou dechovku, tak obtížné klasické party,“ pochvaluje si František Černý.

Nadechnutí se pyšní dechovými aranžemi Jana Valty a toto propojení zvuku Čechomoru s dechovkou sklízí úspěchy u kritiků i fanoušků, jimž kapela skladby z nové desky dávkuje postupně. Na zastávkách v Liblicích a v Telči jich však pochopitelně zazní po boku osvědčených hitů více. Už z minulého roku mohou příznivci kapely znát například píseň Mamko nedávej mě, v níž zpívá i Pártlová.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.