Alvaro Soler přichází s novinkou Si Te Vas a ohlašuje nové album

Zdroj: Facebook interpreta

Španělský zpěvák Alvaro Soler proslul svými hity Sofia, Animal či La Libertad. Je úspěšný po celém světě, v roce 2019 se objevil i v České republice. Po téměř roční tvůrčí pauze se ohlašuje v plné síle. Před časem vypustil první singl z připravovaného alba Magia, nyní přidává další skladbu Si Te Vas.

Tvůrčí práce bez koncertů

Nové album Magia vyjde v červenci letošního roku, a jak sám umělec přiznává, covidový rok bez koncertů mu zajistil soustředění na muziku a dodal mnoho nových impulsů. „Život je krátký, měli bychom toho využít. Kvůli izolaci jsme byli nuceni nahlédnout do sebe a znovu objevit určité věci. Maličkosti v životě obsahují hodně magie. Například objímání rodičů, pozorování západu slunce z kavárny. Zažil jsem mnoho solidarity mezi cizími lidmi. Moje vnitřní potřeba spojovat lidi prostřednictvím hudby se stala silnější než kdy jindy. Hudba dává naději a umožňuje nám udržet odvahu,“ popisuje Soler.

Alvaro Soler má za sebou pestré umělecké zkušenosti. Stál na jednom pódiu s Jennifer Lopez, působí jako kouč v německé verzi pěvecké soutěže The Voice Kids, účastnil se také pořadu Sing meinem Song – das Tauschkonzert. Na rok 2022 plánuje velké turné k desce a Českou republiku nevynechá. Koncert proběhne 19. března 2022 v Tipsport Aréně. Lístky jsou aktuálně v prodeji.

Text: Zuzana Žáková